Produkty

KATEŘINSKÉ KYSANÉ ZELÍKATEŘINSKÉ KYSANÉ ZELÍ – tato potravina je vyrobena z bílého zelí, kmínu, hořčičného semínka a soli tradičním způsobem kvašením v kádích.

Představujeme pěstovanou zeleninu

Zelí hlávkové bílé

Zelí hlávkové bílé První zprávy o jeho pěstování pocházejí z antického období ze Středomoří, kdy už byly známy i jeho různé formy. Konzumuje se jak v čerstvém stavu (saláty), tak i tepelně upravené nebo kysané. Existuje mnoho druhů a odrůd zelí a podle období sklizně je dále dělíme na jarní, letní, podzimní a zimní odrůdy.

Zelí působí dieteticky, podporuje trávení. Velký zdravotní význam má kysané zelí svým obsahem vitamínu C, antivředového faktoru, kyseliny mléčné a řady dalších cenných látek. Pojídání zelí bývá považováno za prevenci rakoviny trávícího ústrojí. Zelí podporuje imunitní systém a zabíjí nežádoucí bakterie.

Zelí hlávkové červené

Červené zelí se obvykle vaří s octem, aby se zachovala jeho barva. Často se podává ke zvěřině. Také se běžně nakládá. Nizozemci, Dánové a Švýcaři ho dusí s jablky a kořením. Syrové zelí je barevným zpestřením oblohy a salátů.

Červená řepa

Červená řepa Červená řepa je plodinou obsahující obzvláště bohaté spektrum zdraví prospěšných látek.

Málo která rostlina, ovoce či zelenina je tak bohatá na vitamíny a minerály jako právě řepa. Ze stopových prvků můžeme jmenovat draslík, hořčík, jód, měď, vápník zinek či železo. Z vitamínů v řepě nalezneme především vitamín C, E a velice prospěšný betakaroten. Velmi důležitá pro naše zažívání je vláknina a náš organismus také ocení organické kyseliny.

Řepa je nesmírně významným prostředkem k udržení zdraví i krásy. Červená řepa obsahuje velké množství křemíku, který se postará o zdravé a silné kosti, vazivové tkáně i cévní stěny.